Subaru Forester

Subaru Forster – jest to kolejny z modeli Subaru, który produkowany jest od bardzo dawna. Nadal znajduje się on w masowej produkcji i z każdym rokiem model ten jest delikatnie modyfikowany, tak aby zapewnić kierowcy jak najlepszy komfort jazdy. Auto posiada napęd na cztery koła oraz silnik bokser, który zapewnia obniżenie środka ciężkości pojazdu. Jest to znak rozpoznawczy wszystkich samochodów ze stajni Subaru. Najnowsza trzecia generacja tego auta zadebiutowała w 2008 roku. Subaru Forester wniosło pewną nowość, która wcześniej nie była dostępna w autach tej marki. Tą nowością jest silnik diesla (także w układzie bokser). Auto zdobyło w ciągu ostatnich 10 lat wiele nagród, które tylko zwiększyły prestiż tego auta i całej marki Subaru.

W Internecie można znaleźć wiele stron internetowych oraz opinii użytkowników dotyczących tego auta. Są one bardzo pozytywne. Aktualnie mamy do czynienia z kilkoma rodzajami auta Subaru Forester: Forester 2.0 N/A MT MY09, Forester 2.0 N/A AT MY09, Forester 2.5 Turbo MT MY09, Forester 2.5 Turbo AT MY09, Forester 2.0 Diesel 6MT MY09. Ich pojemność wynosi od 1994 ccm do 2457 ccm. Prędkość maksymalna od 184 do 214 kilometrów na godzinę. Najwolniejsze Subaru Forester rozpędza się do 100 km/h w 12,7 sekundy, a najszybsze osiąga tą prędkość w 7,1 sekundy.

Masa tych samochodów wynosi około 1500 kilogramów. Ładowność, to około 550 kilogramów, tylko w jednym przypadku jest ona niższa niż 500 kg. Zbiorniki paliwa mogą pomieścić 60 i tylko jeden model pomieści 64 litry. W każdym przypadku prześwit ma długość ponad 200 milimetrów. Są to świetne auta terenowe, które wspaniale radzą sobie w trudnych warunkach terenowych. Nadają się one również na polskie drogi, które wyglądają tak, jak wyglądają, ale jazda po nich samochodem terenowym nie powinna stanowić problemu i może być wygodna. Nasze dziurawe drogi nie powinny również powodować szkód w tych samochodach.