Skoda Yeti

Skoda Yeti – to auto osobowe typu SUV. Model ten produkowany jest od maja 2009 roku. Powstał on na bazie Skody Octavii 4×4. Yeti to pierwszy SUV produkowany przez markę Skoda. W polsce zadebiutował w sierpniu 2009 roku. Ceny modelu zaczynają się od 62 900 zł, a kończą się na 106 300 zł. Nowa Skoda Yeti jest sprzedawana w czterech wersjach wyposażenia: Yeti, Active, Ambition oraz Experience. Nowa Skoda bardzo dobrze zachowuje się w terenie jak i na asfalcie, a poza tym ma dość przestronne wnętrze.

Głównymi konkurentami Skody Yeti będą Jeep Compass, Nissan Qashqai, Suzuki SX4, Fiat Sedici, a także posiadające większe zdolności terenowe Toyota RAV4, Honda CR-V oraz Suzuki Grand Vitara. Gama Silników zastosowanych w nowym SUV-ie Skody: 1.2 TSI 77kW/ 105KM 1.8 TSI 118kW/ 160KM 2.0 TDI CR DPF 81kW/ 110KM 2.0 TDI CR DPF 103kW/ 140 KM 2.0 TDI CR DPF 125kW/ 170KM. Model ten tak samo jak inne modele marki produkowany jest w nowej fabryce w Kvasinach. Zanim jednak ukazał się aktualnie produkowany model Yeti w 2005 na targach samochodowych w Genewie pokazano prototyp o nazwie Skoda Yeti Concept.

Aktualnie produkowana Yeti różni się od koncepcyjnej wersji zupełnie inaczej prezentującym się wnętrzem, tylnymi światłami oraz kilkoma detalami. Jak widać Skoda Yeti to całkiem udana koncepcja. Jest to wspaniała gratka dla ludzi lubiących auta terenowe, ale nie mających dużo pieniędzy na zakup terenówki z prawdziwego zdarzenia. Warto pomyśleć nad zakupem tego pojazdu. Jeśli jednak nie mamy pieniędzy na ten model, to można zdecydować się na jedną ze starszych wersji lub model używany. Opisywane auto jest w szczególności potrzebne dla ludzi mieszkających w pobliżu dróg polnych. Jazda takim samochodem po bezdrożach jest komfortowa i może sprawić przyjemność, jednak za taką przyjemność trzeba płacić.