Renault Laguna

Renault Laguna- bardzo popularny samochód segmentu D. Produkcja rozpoczęła się w roku 1994, i od tamtej pory pojawiły się trzy generacje tego samochodu, kolejno w latach 1994, 2001 i 2007. Wszystkie trzy generacje są dostępne jako liftback, kombi, a generacja III także jako dwudrzwiowe coupe. Cechą charakterystyczną Laguny jest ogromna liczba silników jakie możemy znaleźć pod maską. Pojemności i moce wahają się od 1.6, przy mocy 105 KM aż do 3.0 o mocy 207 KM. Sprawia to, że modele z większymi silnikami mają wiele cech auta sportowego, jednak sportowy wygląd został osiągnięty dopiero w generacji III po wprowadzeniu do produkcji nadwozia coupe. Wszystkie wersje silnikowe są jednak bardzo dynamiczne i przyjemne w prowadzeniu.

Wersje podstawowe cechują się dość ubogim wyposażeniem, jak to już się przyjęło w autach europejskich ze względu na popularność najuboższych wersji wyposażenia, za to wyposażenie dodatkowe prezentuje się znakomicie. Wyposażone są między innymi w: poduszkę powietrzną pasażera, system ABS, automatyczną klimatyzację (climatronic), elektrycznie podgrzewaną przednią szybę, pneumatyczne napinacze pasów bezpieczeństwa, immobilizer, elektrycznie regulowane lusterka, elektrycznie regulowane fotele przednie, szyberdach, regulacja wygięcia lędźwiowego w fotelu kierowcy, odtwarzacz CD, oraz komputer pokładowy.

Począwszy od drugiej generacji samochód cechuje się najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Renault Laguna II był pierwszym europejskim samochodem, który otrzymał pięć gwiazdek w prestiżowym teście Euro NCAP. Na rok 2010 przewidziano kolejne modyfikacje, między innymi wprowadzenie nowej gamy nowoczesnych silników i wycofanie z produkcji tych mniej popularnych.